Sidney'de bıçaklı saldırı: “Sen benim oğlumsun” – Rahip saldırganları affetti

activism

Member
panorama Sidney

“Sen benim oğlumsun” – Rahip bıçaklı saldırının ardından saldırganı affetti

07:46 itibariyle| Okuma süresi: 3 dakika

Sidney'de Bishop'a düzenlenen terör saldırısının ardından ayaklanmalar

Sidney'deki Süryani cemaatinin piskoposuna bıçaklı saldırı düzenleyen bir genç, Avustralya'nın kıyı metropolünde ciddi ayaklanmalara yol açtı. İnternette canlı yayınlanan ve soruşturmacılar tarafından hızla terör saldırısı olarak sınıflandırılan eyleminin ardından öfkeli bir kalabalık kilisenin önüne yürüdü.

WELT podcast'lerimizi buradan dinleyebilirsiniz

Gömülü içeriğin görüntülenmesi için, üçüncü taraf sağlayıcılar olarak gömülü içeriğin sağlayıcıları da bu izni gerektirdiğinden, kişisel verilerin iletilmesine ve işlenmesine ilişkin geri alınabilir onayınız gereklidir. [In diesem Zusammenhang können auch Nutzungsprofile (u.a. auf Basis von Cookie-IDs) gebildet und angereichert werden, auch außerhalb des EWR]. Anahtarı “açık” konuma getirerek bunu kabul etmiş olursunuz (herhangi bir zamanda iptal edilebilir). Bu aynı zamanda GDPR Madde 49 (1) (a) uyarınca belirli kişisel verilerin ABD dahil üçüncü ülkelere aktarılmasına ilişkin onayınızı da içerir. Bu konuda daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Sayfanın altındaki anahtarı ve gizliliği kullanarak onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Sidney'deki bir kilise ayininde 16 yaşındaki bir çocuğun kendisini bıçakladığı iddia edildi – şimdi rahip Mar Mari Emmanuel, faili affettiğini açıkladı: “Sen benim oğlumsun, seni seviyorum ve senin için her zaman dua edeceğim” ”

DBir kilise ayininde bıçaklanan Sidneyli rahip, saldırganı affettiğini söyledi. Rahip Mar Mari Emmanuel Perşembe günü yayınlanan ve sesinin duyulmayı kabul ettiği bir videoda, “Bu eylemi yapan kişiyi affediyorum ve ona şunu söylüyorum: Sen benim oğlumsun, seni seviyorum ve senin için her zaman dua edeceğim” dedi. dır-dir. “Ve seni bunu yapmaya kim gönderdiyse, ben de onu affediyorum.”

Emmanuel hızla iyileştiğini söyledi. “Endişelenmeniz veya paniğe kapılmanız için bir neden yok.” Rahip, Pazartesi günü internetteki bir servis yayını sırasında bıçaklandı; şüpheli fail 16 yaşındaydı.

Polis, bıçaklı saldırıyı “terör eylemi” olarak nitelendirdi.

Salı günü Avustralya polisi, Sidney'deki bir kilise törenine düzenlenen ve internet üzerinden yayınlanan bıçaklı saldırıyı “terör eylemi” olarak sınıflandırdı. Yeni Güney Galler polis şefi Karen Webb, tüm materyalleri inceledikten sonra bir basın toplantısında konuştu ve bunu “terör eylemi” ve dini motivasyonlu “aşırılık” olarak nitelendirdi. Resmi bilgilere göre, Avustralya metropolünün batısındaki Süryani İsa İyi Çoban Kilisesi'ne düzenlenen saldırının ardından tutuklanan 16 yaşındaki genç, “polis tarafından tanınıyordu” ancak terör listesinde yer almıyordu.

Yetkililerin başlangıçta yaşının 15 olduğunu söylediği şüpheli fail, Pazartesi günü kilisedeki sunağa yaklaşarak hastaneye kaldırılan rahibi bıçakladı. Salı günü kiliseye göre durumu stabildi. Saldırgan topluluk üyeleri tarafından etkisiz hale getirildi ve daha sonra polis tarafından tutuklandı.

Gizli servis, şüphelinin görünüşe göre tek başına hareket ettiğini söyledi. Ülkede terör tehdidi düzeyinin acilen yükseltilmesine gerek yok.

“Sadece koştum. Öleceğimi düşündüm”

Sidney'in banliyösünde bir adam, bir alışveriş merkezinde çok sayıda kişiyi bıçakladı. Ölenler ve yaralananlar vardı.

Polis ile şüpheliye ulaşmaya çalışan 500'den fazla öfkeli topluluk üyesi arasında kilisenin dışında üç saat boyunca şiddetli çatışmalar çıktı. Genç daha sonra bilinmeyen bir yerde tutuldu. Onun da yaralandığı tahmin ediliyor.

Bir AFP muhabiri, mermilerin atıldığını ve polisin kalabalığı kiliseden uzaklaştırmak için kalkanlar kullandığını bildirdi. Öfkeli kişilerin şişe, tuğla ve diğer cisimleri fırlatması nedeniyle 2 polis yaralandı, 20 polis aracı ve bazı evler hasar gördü.

İki gün önce bir alışveriş merkezinde bıçaklı saldırı yaşandı

Olay, akıl hastası bir adamın Sidney'deki bir alışveriş merkezinde beş kadın ve bir erkeği bıçaklaması ve aralarında bir bebeğin de bulunduğu çok sayıda kişiyi ciddi şekilde yaralamasından iki gün sonra gerçekleşti. Saldırgan, adamın önünde durup onu vuran kadın polis tarafından durduruldu.

Polisin Pazartesi günü açıkladığı gibi, 40 yaşındaki saldırganın kadınları hedef aldığı anlaşılıyor. Müfettişler bu davada terörist bir geçmişi dışladı. Failin babası gazetecilere oğlunun olası amacı hakkında şunları söyledi: “Bir kız arkadaş istiyordu ama sosyal becerileri yoktu ve hüsrana uğramıştı.”